Przedsiębiorstwo Komunalne "Therma"
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Michała Grażyńskiego 108
43-300 Bielsko-Biała

 

 

  Aktualności »


 

VIII edycja konkursu "Szanuj energię, chroń klimat". Wizyty w przedszkolach.
2017-12-08

W ramach Kampanii „Bielsko-Biała chroni klimat”- edycja 2018 w dniu 19 października 2017 r. w siedzibie Miejskiego Zarządu Oświaty podczas spotkania z nauczycielami koordynatorami została ogłoszona 8 edycja konkursu „Szanuj energię, chroń klimat”.

W ramach konkursu P.K. „Therma”, jako współorganizator będzie fundatorem nagród w kategorii dla przedszkoli oraz w kategorii dla klas 1-3 Szkół Podstawowych.

Tematem pracy konkursowej dla przedszkoli jest: realizacja przedstawienia „Misja -wyjście smoga”

Tematem pracy dla klas 1-3 będzie plakat promujący ciepło systemowe „Ciepła strona życia”.

Dodatkowo dla chętnych przedszkoli zaproponowano prelekcję tematyczną z udziałem pracownika P.K. „Therma”, połączoną z czytaniem dzieciom książeczki „Czerwony Kapturek – Misja Czarny Smog”.

Z możliwości tej w miesiącu listopadzie i na początku grudnia skorzystało łącznie 13 Przedszkoli Miejskich, w których to spotkaniach uczestniczyło blisko 800 najmłodszych. Kolejne wizyty w przedszkolach planowane są w styczniu 2018 r.

 

Dla nauczycieli klas 1-3 zostały udostępnione materiały z gotowymi scenariuszami 3 lekcji edukacyjnych o cieple systemowym „Co to jest ciepło i skąd się bierze”. Materiały zostały wydane w ramach Programu Promocji Ciepła Systemowego.