.

Aktualności

Aktualności

 

20 stopni dla klimatu
2020-02-24

 


 

Według Ciepła Systemowego 20 stopni Celsjusza to wystarczająca temperatura w domu. Jednak badania wykazują, że ponad połowa z nas przegrzewa mieszkania,
utrzymując ciepło na poziomie 22 stopni. Ta mała różnica ma duże znaczenie dla klimatu i śladu węglowego, który po sobie zostawiamy.

 


 

 

Zdaniem ekspertów Politechniki Warszawskiej, gdyby we wszystkich mieszkaniach w Polsce panowała temperatura 20oC, obniżylibyśmy emisję CO2, wynikającą z produkcji ciepła systemowego o 2 mln ton rocznie, czyli o 10%! Do pochłonięcia takiej ilości dwutlenku węgla potrzeba 30 mln drzew.

 

Mamy świadomość, że zmiana nawyków to nie wszystko. Czujemy się odpowiedzialni za naszą planetę, dlatego by zmniejszyć emisję zanieczyszczeń i dostarczać zielone ciepło jako branża inwestujemy w działania na rzecz dekarbonizacji. Z danych Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie wynika, że do 2030 r. dostawcy ciepła systemowego zrealizują inwestycje rzędu 40-70 mld pln. Uwzględniając zmiany instalacji w budynkach oraz koszty termomodernizacji sięgną one łącznie 558 mld pln*. Proces zmiany jest nie tylko kosztowny, ale też czasochłonny i skomplikowany. Wierzymy jednak, że zanim przez niego przejdziemy, możemy już teraz, wspólnymi siłami zmienić wiele.

 

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji “20 stopni dla klimatu
i zapoznania się z poradami na temat mądrego korzystania z ciepła oraz informacjami o zmianach, które zachodzą wśród dostawców ciepła systemowego.

 

 

Działajmy razem - dla dobra klimatu.
www.20stopni.pl

 

*Dane: Polski Instytut Ekonomiczny