.

Porady / Wskazówki

Strefa Klienta - Pytania i Porady


 

 

Wietrzenie
Mieszkanie należy wietrzyć krótko, ale intensywnie np. wytworzyć przeciąg. Podczas ogrzewania najlepiej jest przykręcić kaloryfery, aby nie tracić ciepła.

 

 

Kaloryfery
Kaloryfery nie powinny być zastawione ani zabudowane. Meble najlepiej odsunąć mnie więcej metr od grzejnika.

 

 

Rolety zewnętrzne
Za zgodą administracji można zamontować rolety zewnętrzne. Dzięki nim zaoszczędzimy nawet 40% ciepła traconego przez okna. Chronią mieszkanie zarówno przed mrozem jak i chłodnym wiatrem.

 

 

Kontrola temperatury
Podczas urlopu lub wyjazdu na weekend warto zmniejszyć temperaturę w mieszkaniu do ok. 16-17 stopni. Mieszkanie się będzie wychłodzone, a po powrocie szybko się nagrzeje.

 

 

Wymiana okien
Stare okna mogą przepuszczać nawet 10 razy więcej ciepła niż ściana. Nowe okna zmniejszą tę przepuszczalność nawet pięciokrotnie.

 

 

Naturalne źródła ciepła
W słoneczne dni promienie padające z zewnątrz podnoszą temperaturę w mieszkaniu. Dlatego warto odsłonić firanki i zasłony, aby ułatwić światłu dostęp.

 

Lato zbliża się wielkimi krokami...

 

Lecz zanim powrócimy do ćwiczeń na siłowniach, może minąć trochę czasu. W zimie rozgrzewa kaloryfer na ścianie, ale w lecie warto pochwalić się także „kaloryferem” na brzuchu. Aby to osiągnąć, nie wystarczy przedurlopowy zryw. Do aktywności fizycznej zachęcamy już od 2012 roku w ramach akcji treningowej nazwanej z przymrużeniem oka „Zmień bojler na kaloryfer”. Niemal wszystkie ćwiczenia można z powodzeniem wykonać w domu.

 

Aby przejść przez profesjonalny trening, nie trzeba odwiedzać klubu fitness. Wystarczy sporo chęci i dyscypliny. Przyda się też dobry plan. Dlatego przygotowaliśmy ćwiczenia, które pomogą wzmocnić mięśnie brzucha i poprawić sylwetkę. Warto również zadbać o prawidłową dietę. Nie ma żadnych ograniczeń dla chcących dbać o formę i każdy może wykonywać wszystkie ćwiczenia.

 

Zapraszamy do zamieniania bojlerów na kaloryfery.

 

ZESTAW ĆWICZEŃ